Roche Slovensko

Už viac ako 125 rokov hrá Roche priekopnícku úlohu v oblasti zdravotnej starostlivosti. Dnes, keď je svetovou špičkou v oblasti in-vitro diagnostiky, dodáva širokú škálu diagnostických nástrojov a testov pre rýchlu a spoľahlivú detekciu a monitorovanie choroby pre lekárov, laboratóriá alebo pacientov samotných.

V terapeutickej oblasti Roche priniesol v posledných rokoch na trh viacero vysoko účinných liekov.

Naša každodenná práca sa zameriava na oblasti chorôb, ktoré sú najväčšími medicínskymi výzvami. Patria medzi neonkologické ochorenia, vírusové infekcie, metabolické poruchy, centrálny nervový systém a zápalové autoimunitné ochorenia. Roche je popredným svetovým dodávateľom liekov na predpis pre liečbu rakoviny.


Naša spoločnosť výrazne investuje do výskumu a vývoja nových liekov a diagnostických prostriedkov a dopĺňa vlastné výskumné činnosti na celom svete s bohatstvom dohôd o spolupráci s univerzitami, výskumnými ústavmi a biotechnologickými spoločnosťami.

 

Táto sieť a naše väčšinové podiely v Genentech v USA a v Japonsku Chugai nám poskytujú široký prístup k inováciám. Ako najväčšia svetová biotechnologická spoločnosť využívame najnovšie objavy a technológie, na vývoj našich produktov.

 

Rýchly pokrok v oblasti výskumu nám poskytuje dôležité pochopenie molekulárnych mechanizmov ochorenia.


Vieme tiež, že dvaja ľudia môžu na tie isté lieky reagovať rôzne, a že veľkú úlohu v tomto zohrávajú rozdiely v našich génoch. Preto sa venujeme personalizovanej medicíne. Roche hrá v tejto oblasti priekopnícku úlohu a na trhu sa už objavili prvé liečivá „šité na mieru“ ktoré sú prispôsobené potrebám špecifických skupín pacientov.