Prečo oslavujeme život

125 rokov je pre nás život najcennejším darom

Každý okamih sa počíta: veľký aj malý, chaotický aj plánovaný. Prekvapujúce, emotívne - dokonca nebezpečné. Život je súhrn najrôznejších okamihov. Ako napríklad okamih, keď sa sklamanie dostáva do perspektívy. Moment, keď niečo robíme naposledy. Moment, keď si dovolíme zastaviť sa a jednoducho byť.

Žijeme vo svete, ktorý sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, a nie všetky momenty by sme chceli zažiť znova. Sú to však chvíle, ktoré patria iba nám - a práve preto je každá z nich neoceniteľná.

Zdá sa, že človek má vrodenú túžbu posúvať hranice života. V priebehu iba 125 rokov sa priemerná dĺžka života viac ako zdvojnásobila. To bolo možné len vďaka zámernému rozvíjaniu vedeckej zvedavosti a inovácií.

Dlhší život však nemusí byť nevyhnutne lepší. Spolu s vedeckým pokrokom prichádza aj zodpovednosť za to, aby budúcnosť bola hodná života.

Narodený v roku 1896

Celosvetová priemerná dĺžka života 32 rokov1

Narodený v roku 2021
Celosvetová priemerná dĺžka života 82 rokov2

Dlhodobým poslaním spoločnosti Roche, ako rodinnej spoločnosti pôsobiacej v oblasti zdravotníctva už päť generácií, bolo vždy zanechať svet v lepšom stave ako predtým.

Po 125 rokoch spoločnosť Roche v súčasnosti zamestnáva viac ako 100 000 ľudí vo viac ako 100 krajinách.

S ročnými výdavkami na výskum a vývoj, ktoré sú vyššie ako v ktorejkoľvek inej farmaceutickej spoločnosti, sa naďalej zameriavame na poskytovanie medicínskych pokrokov, ktoré menia životy ľudí. Toto všetko robíme s cieľom znížiť zdravotné náklady spoločnosti o polovicu.

V roku 2020 poskytlo 23,4 miliardy diagnostických testov odpovede miliónom ľudí na celom svete3

V roku 2020 bolo našimi liekmi liečených 28,9 milióna ľudí3

12,2 miliardy eur vynaložených na výskum a vývoj v roku 2020 je najviac zo všetkých zdravotníckych spoločností. To je 1,4 milióna CHF, ktoré sa každú hodinu investujú do lepšej budúcnosti3

Nejde však o čísla.

Je to investícia do okamihov.

Viac dní, mesiacov, rokov života. Viac okamihov, ktoré si treba vážiť. Viac nádejí a snov, ktoré budú inšpirovať generácie budúcnosti. Viac dôvodov na oslavu. Pretože život je vo svojej podstate o oslavách - či už ide o vytváranie nových spomienok, alebo vychutnávanie momentov z minulosti.

To bolo hnacou silou našej práce počas 125 rokov a to je to, čo vyvolá momenty heuréky, ktoré budú poháňať vedu vpred ďalších 125 rokov.

Referencie:

  1. Roser, Max et al. Life Expectancy. [Internet; 2013] Published online atAvailable from:

  2. UNICEF. New Year’s Babies: Over 370,000 children will be born worldwide on New Year’s Day. [Internet: 2021 Jan] Available from:

  3. Roche Annual Report 2021. [Internet; cited 2021 Jan]. Available from: https://www.roche.com/dam/jcr:4c76f641-c532-4b67-98c4-871f909ebd43/en/ar20e.pdf

M-SK-00000925

Viac článkov

Zobraziť všetky články
KontaktGlobálna stránkalinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePersonalizované zdravotníctvoFarmaceutické riešeniaTerapeutické oblastiKariéraPríbehyPrávne prehlásenieOchrana osobných údajovVšeobecné obchodné podmienkyKódex správania dodávateľov spoločnosti RocheHlásenie nežiaducich účinkov