Roche v oblasti neurovied a zriedkavých chorôb

Existujú stovky porúch nervového systému ovplyvňujúce celosvetovo milióny ľudí.

Poruchy nervového systému môžu vytvárať bariéry, ktoré ovplyvňujú schopnosť angažovať sa, pohybovať, pamätať si a časom dokážu zasiahnuť až do jedinečných vlastností človeka. V dôsledku týchto ochorení môže vzniknúť enormná fyzická, duševná a emocionálna záťaž. Ľudia s poruchami nervového systému však čelia týmto výzvam statočne a s nesmiernym odhodlaním.

V Roche sme poháňaní myšlienkou, že systematické úsilie o prelomové výsledky vo výskume môže zmeniť životy ľudí čeliacich vážnym a život ohrozujúcim chorobám. Spolupracujeme s akademickou obcou, vedcami, partnermi v priemysle, účastníkmi klinických skúšok a sledujeme inovácie vo vede s cieľom zlepšiť život pacientov. S ich podporou sme spoločne zodpovední za terapeutický pokrok pri niektorých z najťažšie liečiteľných chorôb v oblastiach onkológie, reumatológie, oftalmológie a porúch nervového systému.

Na celom svete žije viac ako 300 miliónov ľudí, ktorí trpia niektorou z viac ako 7 000 zriedkavých ochorení, vrátane zriedkavých neurologických porúch. Určenie správnej diagnózy môže trvať aj niekoľko rokov, čo vedie k oneskorenej starostlivosti o pacienta, a dokonca aj po diagnostikovaní existuje pre väčšinu zriedkavých chorôb k dispozícii iba obmedzená liečba. Prvýkrát v histórii však máme k dispozícii nástroje, technológie a vedecké poznatky, ktoré môžu viesť k významnému pokroku v oblasti neurológie.

Neuroveda je základným kameňom našej budúcnosti, ale túto budúcnosť nevieme tvoriť sami. Spolu s našimi partnermi budeme naďalej posúvať hranice vedeckého poznania, aby sme dosiahli klinický pokrok a vyriešili niektoré z najväčších výziev v tejto terapeutickej oblasti. Našou nádejou je vytvoriť zajtrajšok, kde neurologické poruchy neobmedzujú ľudský potenciál - s cieľom zachovať to, čo nás robí jedinečnými.

Dátum aktualizácie: máj 2023

M-SK-00000602

KontaktGlobálna stránkalinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubePersonalizované zdravotníctvoFarmaceutické riešeniaTerapeutické oblastiKariéraPríbehyPrávne prehlásenieOchrana osobných údajovVšeobecné obchodné podmienkyKódex správania dodávateľov spoločnosti RocheHlásenie nežiaducich účinkov