Roche v hemofílii 

Život plný zákazov a obmedzení, riziko úrazov a nekontrolovateľného krvácania. Navonok, ale aj vo vnútri, keď opakované vnútorné krvácanie vedie až k trvalému poškodeniu kĺbov a invalidite. Tak vyzerala najmä minulosť, kedy hemofília významne ovplyvňovala kvalitu života pacientov - po fyzickej a tiež psychickej stránke. 

Dnes už však hemofilici majú lepšiu perspektívu a dostupnosť účinnej liečby, založenej na dodávaní koagulačných faktorov, im umožňuje žiť plnohodnotnejší život. Vďaka modernej medicíne a lekárskej starostlivosti sa v súčasnosti pacienti s ťažkou formou hemofílie dožívajú výrazne vyššieho veku než v minulosti. Zároveň majú hemofilici šancu už od detstva viesť aktívnejší život a rozvíjať svoje záľuby a talent, podobne ako ich zdraví rovesníci.

 

Pokrok ako priorita

Spoločnosť Roche sa zaviazala k výskumu zriedkavých chorôb. Už viac ako 20 rokov zlepšujeme vývoj liekov pre ľudí s hematologickými ochoreniami, vrátane hemofílie A. Našou prioritou je prinášať inovatívne možnosti liečby a naďalej pokračovať v práci na vývoji nových terapeutických prístupov. Vďaka čomu poskytujeme priekopnícke liečebné postupy, ktoré reagujú na nenaplnené lekárske potreby.

Spoločnosť Roche sa neustále usiluje byť dôveryhodným partnerom hemofilickej komunity a transformuje prístup k liečbe tak, aby dokázala pomôcť ľuďom s hemofíliou A prežiť čo najlepší život.

Náš záväzok ide nad rámec vývoja bežných terapií, a preto spolupracujeme s viacerými partnermi podieľajúcimi sa na vývoji. Veríme, že zabezpečenie toho, aby ľudia s hemofíliou dostali čo najvhodnejšiu liečbu a starostlivosť, je spoločnou zodpovednosťou. Preto si uvedomujeme, že na dosiahnutie tohto cieľa si naše úsilie vyžaduje partnerstvo s hemofilikmi, členmi ich rodiny a pacientskymi organizáciami, ktorí tvoria rozmanitú a podpornú hemofilickú komunitu.

 

 

 

Svetový deň hemofílie

Už od roku 1989 sa 17. apríl spája so Svetovým dňom hemofílie. Ten dáva každoročne príležitosť cez verejnú osvetu hovoriť o tom, ako vyzerá život s hemofíliou a podporuje pacientov s týmto zriedkavým ochorením. Práve myšlienka podpory celosvetovej komunity hemofilikov a zdieľania vzájomných skúseností v prospech pacientov sa stala hlavným mottom Svetového dňa hemofílie 2021 - Adaptuj sa na zmenu.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

M-SK-00000576