História spoločnosti Roche

 

Pred viac ako 125 rokmi vo švajčiarskom meste Bazilej prišiel Fritz Hoffmann-La Roche s priekopníckou myšlienkou - založiť firmu postavenú na priemyselnej výrobe štandardizovaných liekov. Tento vizionársky krok sa stal základným kameňom pokroku v boji proti chorobám. Z malého farmaceutického laboratória tak v roku 1896 vznikla firma Roche, ktorá sa postupne vypracovala na jednu z popredných zdravotníckych spoločností sveta.

 

Fritz Hoffmann-La Roche

Kto bol Fritz Hoffmann-La Roche 

 

Fritz Hoffmann-La Roche bol talentovaný podnikateľ, ktorý preukázal nielen obchodnícke, ale aj vizionárske myslenie. Zaviazal sa k štandardizovanému baleniu liekov a k zachovaniu kvality výrobkov. Bol presvedčený, že budúcnosť patrí kvalitným farmaceutickým výrobkom. Uznal dôležitosť vytvárania väzieb medzi farmaceutickým priemyslom a komunitou akademických vedcov. 

 

Hoffmann-La Roche rozhodol o záväzkoch firmy v oblasti výskumu a veľkoryso financoval výskumné aktivity a zariadenia spoločnosti po celom svete. Poskytol tak vedcom slobodu experimentovania, ktorá sa zvyčajne spája iba s univerzitnými laboratóriami. Vďaka tomu vznikli mnohé priekopnícke lieky, ale aj medicínske postupy, ktoré mali a dodnes majú zásadný vplyv na kvalitu a dĺžku života miliónov ľudí po celom svete. 

 

Investície do výskumu nám počas ďalších desaťročí priniesli nielen Nobelove ceny, ale boli tiež základom pre nové prevratné liečby v onkológii, reumatológii, kardiológii či hematológii. Spoločnosť Roche dnes prispieva k zlepšeniu zdravia a kvality života ľudí po celom svete. Sústredíme sa na skupiny ochorení, kde je naliehavá spoločenská potreba vývoja liečiv.